DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Asta JARPOL as. Agira

ZV - I. cena

PZ - 2x I. cena

VZ (Moravskoslezský pohár) - I. cena

MFH - II. cena

LZ - I. cena

MDrK - I .cena (vítěz 2014)

SVP - I. cena

Tato fenka je moje nynější naděje, zatím je ještě moc mladá (nemá ještě ani svod), ale jen co dospěje,) půjdu s ní na ZV a hned potom na PZ a taky zkusíme KV v Náměšti na Hanné...

- Na výstavě jsme sice posouzeni byli ale jen "mimo soutěž" protože Agiře pan Sobolík naměřil jen 55 cm v kohoutku. Nesplňuje tedy standard tudíž do chovu připuštěna nebude.

- Na zkoušky jsme chtěli jít v srpnu do Kunovic, ale Agira si týden před zkouškama roztrhla zadní běh, takže jsme byli nuceni to přehodit až na září do Pržna...tak uvidíme jak si povedeme :)

- Tak nakonec jsme PZ složili v I. ceně, z 10 ohařů jsme byli 3. :)

- Ve dnech 10.-11. 8. 2013 proběhl v Kelči Moravskoslezský pohár, kterého jsem se s Agišou účastnila. Já jsem byla vůbec poprvé na VZ takže pro mě bylo všechno nové. Hodně nových zážitků a zkušeností. Nakonec jsme skončily v I. ceně s počtem 463 b. Celkově 11. místo z 24 startujících psů. A navíc Agiška dostala cenu za nejlepší polní práce :)

- Na základě přemlouvání pana Morbicera jsem se nechala vyhecovat a přihlásila jsem nás s Agirou na Memoriál Františka Housky do Přerova, který se konal ve dnech 13.-15. 9. 2013. No, vím že Agiřin výkon nebyl stoprocentní, celý víkend se mi zdála taková neposlušná, nesoustředěná. Nakonec jsem zjistila, že se Agira začínala hárat takže si to vysvětluju tím. Ale zpět k věci, na Memoriálu startovalo 20 psů, dokončilo pouze 11!!! Už to, že jsme vydržely i když hodně zkušenějších vůdců vypadlo, byl pro mě úspěch! Cekově jsme tedy skončily na 7. místě ve II. ceně s počtem 459 b. :)

Dne 19.7. 2014 se v naší honitbě konaly LZ. A protože Agira ještě samotné LZ neměla a měli jsme to doma, přihlásila jsem ji. Zkoušky se podařilo složit v I. ceně s počtem bodů 236. :)

Ve dnech 12.-14.9. 2014 se v Hradci nad Moravicí konal Memoriál Dr. Josefa Khuna. S Agirou jsem se zúčastnila s cílem opravit si výsledek z memoriálu na I. cenu. Šlo to dost dobře a i když jsem neměla nejlepšího psa na memoriálu, všichni ostatní favorité vypadli nebo je limitní známka hodila do II. nebo III. ceny, a proto jsme nakonec zbyli na první místo :D Agira se tedy stala vítězkou Memoriálu Dr. Khuna 2014!!!!!!

Dne 27.-28.9. 2014 se v Bartošovicích u Nového Jičína konal Memoriál Richarda Šrámka sestávající z PZ a SVP. Původně jsem chtěla s Agirou složit jen SVP ale nakonec jsem si řekla, že to zkusím a přihlásila jsem ji na celý Memoriál. Šlo to jakž takž, mohlo to být lepší ale nakonec Agira složila PZ v I. ceně s počtem bodů 281 a SVP v I.ceně s počtem bodů 96. Celkově získala 3. místo na Memoriálu Richarda Šrámka :)

V současnosti je už Agišák "na odpočinku" co se zkoušek týká a užívá si pouze praxi na honech. Naučila mě úplně nejvíc, byla první pes, s kterým jsem si prošla téměř všechny typy zkoušek a i když na výstavách jsme moc nezářili, nedám na toho malého ďábla dopustit :)