DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Bonny z Kyjovic

Zkoušky:

ZV-I.cena (220 b.); ZV-I.cena (228 b.), Vítěz zkoušek, CACT

PZ-I.cena (297 b.); PZ - I.cena (295 b.); Klubové PZ - I.cena (291 b.)

LZ-I.cena (236 b.),

SVP - I.cena (100 b.),

Memoriál Štefana Krasňanského (Sk) - III.cena (456 b.),

VZ  - I. cena (480 b.)

Memoriál Jaromíra Dostála - I. cena (481 b.) - 3. místo

VZ - I. cena (485 b.)

Memoriál Dr. Kuhna 2018 - I. cena (476 b.) - 3. místo

Světový pohár ČF Konopiště 2018 - I. cena (350 b.) - 6. místo z 30 účastníků

 

Výstavy:

Český junior šampion

Český šampion

 

Bonny jsem na začátku roku 2017 uchovnila takže už bych s ní mohla mít vrh štěňat nicméně máme vyšší cíle a tak se ke štěňátkům dostaneme až nejdříve na podzim 2017 po složení VZ. Bonny je skvělý lovecký pes, od mala vykazovala vrozené klidy před zvěří, nádherně vystavuje a postupuje. Na ZV a PZ jsme vždy měli smůlu na srstnatou zvěř, žádnou jsme nenašli, takže nás to stálo pár bodíků. Myslím si ale, že i tak výsledky potvrzují, že Bonny je velká naděje pro mě i pomoc pro celé plemeno. Kromě toho, že je Bonny uchovněná, vyběhali jsme si i titul Junior Šampiona na výstavách v letech 2015-2016.

Na zkouškách se daří, i když často doplácíme na "dobrý nos" a proto se Bonny častěji zastavuje a ověřuje pachy pokud je pole zazvěřené. Z hledání tedy často vyfasujeme horší známku. Další naší slabostí je nahánění v rákosí, protože ho u nás moc nemáme. Na MŠK na Slovensku jsme dostali limitní známku 1 na nahánění kachny v rákosí, protože, a to je především moje vina, jsme nestihli tuto disciplínu nacvičit. Tato limitní známka nás hodila do III. ceny ale já jsem byla s výkonem Bonny spokojená, v lese vystřihla samé 4 a na poli a vodě (kromě té kachny) se taky moc pěkně ukázala :)

19.-20. 8. jsme se zúčastnili VZ konaných OMS Opava - Kozmice - Albertovec abychom si zkusili opravit výsledek z MŠK. Nakonec se to podařilo (zejména díky tomu, že tam nebyla práce na živé kachně angel) a s Bonny jsme získali 480 bodů, celkové 3. místo a chválu rozhodčích na poli. Byla jsem s jejím výkonem spokojená a pokud to stihneme (kvůli hárání) zkusíme ještě klubové VZ - Memoriál Jaromíra Dostála.

Ve dnech 23.-24. 9. 2017 jsem se s Bonny zúčastnila Memoriálu Jaromíra Dostála, který se konal v Senici na Hané. Účast jsem dlouho zvažovala protože startu předcházelo hárání a poté krytí a pokles formy byl opravdu viditelný. Nicméně nakonec jsme skončily na krásném 3. místě se 481 body.

Výsledky dalších zkoušek jsou uvedeny v seznamu výše. Nejlepším výsledkem je asi 3. místo na MDrK 2018. Bonny podává více méně stabilní výkony i když období před háráním je samozřejmě horší. V roce 2019 jsme se dostali i na Nominační soutěž MRK, ale bohužel jsme udělali hned několik chyb v lese a nevyšly nám body pro to, abychom mohli pokračovat, takže to nevyšlo. Nevadí, v příštím roce se opět zaměříme na mateřské povinnosti :)

 

V září 2019 jsem Bonny nechala udělat vyšetření na DKK a DLK a výsledky mě potěšily. Na loktech je vše v pořádku, žádné patologické změny. Na jednom kyčli jsou viditelné lehké změny, pravděpodobně způsobené dlouhodobějším (as měsíc trvajícím) kulháním na levou nohu, kdy měla Bonny poškozený kolenní kloub kvůli úrazu. Navíc má Bonny za sebou už 4 roky aktivní kariéry, což se na opotřebení klubů taky podepíše. Takže celkový výsledek DKK je B.